İletişim : +90 (532) 550 82 11 // +90 (216) 660 00 80 |Bize ulaşın : info@frigobien.com

Periyodik Bakım

Frigobien Endüstriyel Soğutma Sistemleri
Frigobien Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Soğutma gruplarının bir yılda en az iki kez bakımlarının yapılması, sistemin ideal formlarda çalışması ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Soğutma grupları aktif bir şekilde küçük aralıklarla çalışan cihazlardır ve kirlenme, korozyon ve deformasyon cihazın performansında düşüklüğe neden olur. Aynı zamanda bu durum elektrik tüketimin artmasına, bir zaman sonra tamamen çalışmaz hale gelmesine neden olur. Periyodik bakımlarının yapılmadığı cihazlar ileride mutlaka çok daha maliyetli arızalar ile karşınıza çıkacaktır. Bu işletmelerin hiçbir zaman karşılaşmak istemedikleri bir durumdur. Zira cihaz arızasının maliyetinden önce hemen müdahale edilemediğinde, depolanan ürünlerin bozulması ile birlikte çok ciddi zararlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Periyodik Bakımın Avantajları

  • Bakım periyodları planlanmış cihazlarda aksatmadan yapılan bakımlar sayesinde cihazlar yıllarca çalışabilmektedirler.
  • Enerji tüketimi stabil kalacağından dolayı giderek artan bir maliyetle karşılaşılmaz.
  • Olası arızalar önceden fark edilip gerekli önlemler alınacağından dolayı parça değişimi maliyeti ile çok daha yüksek olan arıza tamiri maliyetinden kaçınılmış olunur.
  • Beklenmedik arızalar ile sistemin durması sonucunda karşılaşılacak zarar bertaraf edilmiş olunur.
  • Optimum maliyetli ve her zaman daha güvenlidir.
  • Periyodik bakım ile eşanjörlerde (ısı değiştiriciler) oluşan kirlilik giderildiğinden verim düşüklüğü oluşmaz.

Soğuk depolarınızın cihaz bakımları için gerekli olan bakım planı ile ilgili tarafımıza hemen ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken +90 (532) 550 82 11 numaralı telefonu aramak ya da sadece whatsapp ikonunun üzerine tıklayarak ayrıntıları yazılı, sesli ya da fotoğraflar ile bildirmek.

Frigobien'in anahtar teslim projelerinde tüm ekipmanlar için verilen garanti süreci, uzatılmış garanti planları, karşılıklı yapılan periyodik önleyici bakım sözleşmesi gibi yasal çerçeveler içerisine alınmış konuların teknik desteği tamamen ücretsizdir.

Başa Dön